Nii kaua kui ma ennast mäletan on minu ellu alati kuulunud koerad. Lapsepõlves oli meie esimene koer Reks. Ta oli Eesti -Vene hagija ristand kellel oli suurepärane iseloom, väga kõva ja kõlav hääl, jahimehele truu ja ustav kaaslane. 2003 a tekkis meie perel vajadus hea valvekoera järgi, kuna koduhoovist kadusid asjad, nii saigi valitud endale kaks saksa lambakoera Stimmu ja Jõmmi. Nemad viisid mind tõukoerandusmaailmas hobideni nagu sõnakuulekus ja varrukatrenn.
Peale sakslaste lahkumist tuli minu ellu 2017 aastal täitsa juhuslikult üks 10 kuune ülienergiline Ungari lühikarvaline linnukoer Monti ehk tõutunnsistuse nimega Harmony of Skyrocket. Monti toodi minu juures hoidu ning mõne nädalaga oli selge, et just Ungari Vizsla ongi minu tõud. Juba järgmisel aastal oli meie kodus samast Ungari kennelist toodud emane vizslatüdruk Mari ehk tõutunnistuse nimega Margaret of Skyrocket.
Nüüdseks on minust saanud jahimees, seisukoerte koolitaja, kasvataja ning Sky Harmony kenneli omanik. Minu kennelis on sündinud juba üks ülitugev pesakond. Minu kennelis on 5 vizslat, kellega ma käin ka jahil, katsetel ja näitustel.
Koerte koolitamisest,
Seisukoerte harrastustegevustega tegin algust 2018 aastal, kui Monti viis meid esimesele näitustele "Tln WinerCup". Juba esimesel näitusel olles sai teatavaks, et Vizsla on töökatsega jahikoer ning välimiktšempioni kinnitamiseks tuleb läbida tööomane katse. Sel ajal puudusid Eestis koolitajad, katsekohtunikud ja toimivad seisukoerte töökatsete-eeskirjad, tuli hakata leiutama jalgratast. Nii youtube kui muude kanalite kaudu sai otsitud informasiooni koolitustegevuse kohta. Kuna Montiga sai tehtud palju vigu, tuli minna koolitusega algusesse tagasi , millega ma kaotasin koera elust 2 aastat. Üha enam hakkas mulle huvi pakkuma seisukoertega töötamine , mis viis mind kiiresti jahimehekursusele ning siis sai algust tehtud vee- ja põllulinnu jahiga. Viimased kuus aastat olen põhiliselt vabal ajal tegelenud enesetäiendamisega ja seisukoerte tõuomaste instinktide arendamisega ja treenimisega. Minu suurimaks eeskujuks ja mentoriks on Killu Ahi, kes on hetkel Eestis kõige professionaalsem ja pädevam selle alal. 7 aastaga on minu käe all saanud üle 30-ne koera I, II ja III järke Lätist ja ühe AVA klassi tulemuse Soomest. Põhjamaa seisukoerte töökatsed on Euroopa ühed keerulisemad ja neid katsetulemusi hinnatakse ka aretajate seas.
Kogemus jahis
Jahil käimise kogemus on mul juba maast madalast, kuna ma olen kolmandat põlve jahimees. Igal hooajal võtan osa nii veelinnu kui põllulinnu jahist.
Eesmärk
Eesti Seisukoerte Liidu asutamise üheks peamisi eesmärgiks oli - taaselustada Eestis seisukoerte koolituste- ja katsetraditsioonid, populariseerida seisukoerte tõugusid, seisukoeraga põllulinnu ja veelinnujahti. Anda oma panus Eesti seisukoerte arenguks, et tulevikus oleks olemas tõsiseltvõetavad koolitajad, katsete-eeskirjad ja professionaalsed katsekohtunikud.