Mart Marandi

Meie peres on alati koeri olnud. Esimesi üks tõsisemaid tegelasi oli KK2 ja SK läbinud kõrge vanuseni elanud bokser Agi John. Peale teda tuli meie perre inglise kokkerspanjel Franz Ferdinand, kellest kasvas tubli jahikoer ja kes leidis üles kõik, mida leida oli, ja tõi ära kõik, mida kanda jõudis. Esimene seisukoer Sherlock Holmes oli mul samast kasvandusest, kust Olivergi. Kuna tollel ajal koolitusvõimalusi praktiliselt ei leidnud, siis korraldasin talle ise jahipäevi faasanitele.

Täna kasvab meie peres saksa lühikarvaline linnukoer nimega Oliver, kes on pärit ühest Euroopa tuntumast kennelist Karpaten Irbis, mis on kuulsa Saksa kenneli Hege-Haus vereliini jätkaja.

Koerte koolitamisest
Meie pere koeri oleme ise koolitanud. Minu naine on Koerteklubis Vile koerte kuulekuskoolituse algkursuse koolitaja ja ma ise õpetan oma koerale kõike mida ta minuga jahis käimisel oskama peab.

Kogemus jahis
Olen kahekümne aastase staažiga jahimees ja pidanud jahti kasutades erinevaid jahpidamise viise. Viimasel ajal on mind paelunud jaht metslindudele koos seisukoeraga.

Eesmärk
Kui küsida, miks ühinesin Eesti Seisukerte Liit MTÜ asutamisega, siis vastus on lihtne -  selleks oli soov taaselustada seisukoerte koolitus- ja katsetraditsioonid Eestis, sest linnujaht ilma jahikoerata viib loodusressurside ebaotstarbeka kasutamiseni. Kuna seisukoerte emakeelne koolitus on Eestis madalseisus, siis on minu eesmärk aidata kaasa seisukoerte tipptasemel eesti keelse koolitamise ja jahikatsete läbimise tagamisele.

Comments are closed.