Age Lagenõmm-Saar

Esimene jahikoer, kelleks oli saksa karmikarvaline linnukoer Red, tuli meie perre kui olin 13 aastane. Sellest ajast alates, on see tõug mulle väga meeldinud. Kui meie perre tuli juba kolmas sama tõugu koer, hakkasin ka ise aktiivselt jahis käima.

Täna on mul kaks saksa karmikarvalist linnukoera Erlens Venator Virtus ja Elan, kes ka aktiivselt jahis käivad.

Kogemus jahis
Jahikogemust on mul tänaseks 6 aastat. Olen harrastanud nii suuruluki kui ka põllu- ja veelinnu jahti viljeledes nii jahti koeraga, ühis-, varitsus- kui ka peibutusjahti.
Lisaks MTÜ Eesti Seisukoerte Liidule, kuulun juba 5 aastat MTÜ Koeru Jahimeeste Seltsi juhatusse.

Koerte koolitamisest
Koerte koolitamisega tegin algust aastal 2014, mil hakkasin soovijatele tegema näitusetrenne, valmistades näitusteks ette peamiselt saksa karmikarvalisi linnukoeri. Samas puutusin näitusetrennide käigus kokku ka teiste tõugudega nagu näiteks rootsi põdrakoer ehk jämtlandi koer, lääne-siberi laika, pikakarvaline colli jne.

Samal ajal hakkasid mulle huvi pakkuma ka verejälg ja metssea katse. Huvist jahikoerte koolitamise vastu ja soovist jagada oma teadmiseid läbi praktika, hakkasin 2015 aastal korraldama soovijatele kaks korda aastat õppepäevi, kus harjutasime verejälje ajamist ja saagi aporteerimist. Saagi aporteerimist ja verejälje ajamist olen peamiselt õpetanud järgmistele tõugudele: saksa karmikarvaline linnukoer, saksa lühikarvaline linnukoer, ungari lühikarvaline linnukoera ja jämtlandi koer. Samuti olen aidanud koeraomanikke koerte kuulekus treeninguga.

Eesmärk
Minu eesmärgiks Eesti Seisukoerte Liidus on aidata seisukoerte omanikel teadvustada koerte kasvatamise ja treenimisega seotud nüansse läbi seisukoerte õpetamine ning erinevate koolituste pakkumise. Samuti aitan tulevasel koeraomaniku soovi korral leida just talle kõige paremini sobiva tõu.

Kommenteerimine on suletud.