Kaire Valge

 
Koerad on alati olnud minu elu lahutamatud osad. Kui ma sündisin, olid meie peres kaks saksa lambakoera Santos ja Sulka ning prantsuse bolonka Bingo. Päris enda esimese koera Bella sain ma 6 aastaselt, kui isa tõi mulle saksa lambakoera ja krantsi kooslusest sündinud kutsika.

Täna kasvab meie peres aasta ja kahe kuune ungari lühikarvaline linnukoer Dahlia Brave Team.

Koerte koolitamisest
Koerte eesmärgipärase ja teadliku koolitamisega tegin algust 2004. aastal kui üllatuslikult koeraga kuulekuskoolituse trenni minnes, said meist selle ala harrastussportlased. Esimesed edukad võistlused andsid mulle suurt innustust ja kasvatasid jäägitut huvi koerte ja nende koolitamise vastu. Sealt edasi algas täiesti uutmoodi põnev elu ja seiklus, kus enamus aega elasin koos koertega autos, sõites ühest trennist teise ning veetes enamus nädalavahetustest mõnel koolitustel või võistlusel. Peamiselt keskendusin kuulekuskoolituse, sõnakuulelikkuse, agilty ja IPO võistlustele.

Dahlia on meie pere esimene jahikoer, kelle koolitamine mind Eesti Seisukoerte Liidu juurde tõi.

Eesmärk
Minu eesmärgiks Eesti Seisukoerte Liidus on turunduse ja kommunikatsiooni kaudu anda oma panus liidu tegevuse tutvustamisele ja seisukoerte koolitamisega seonduva teabe levikule.

Kommenteerimine on suletud.