Veetöö koolitus 25.07.2020

Tutvustus

Eesti Seisukoerte Liit korraldab 25.07.2020 jahikoertele veetöö koolituse.

Oma teadmiseid jahikoerte koolitamisest tuleb jagama Soomes elav eestlane Katri Mumm, kes igapäevaselt aktiivselt oma koeri koolitab ja nendega jahikoerte erikatsetel võistlemas käib.

TOIMUMISKOHT: Rae vald, Harjumaa (täpsema asukoha koordinaadid saadetakse kõikidele osalejatele registreerumisel eraldi infona)
KELLAAEG: algus kell 10:00, orienteeruv lõpp kell 18:00
KOOLITAJA: Katri Mumm
OSALUSTASU: Eesti Seisukoerte Liidu liikmetele 35 eurot koera kohta, teistele 50 Eurot koera kohta (tasutakse koolitusel sularahas)

Koolitaja Katri Mumm on enda kohta öelnud nii:

Minu nimi on Katri Mumm. Mul on koerad olnud lapsest saadik (taks, rotveiler, dalmaatsia koer). Praegu on mul 2 ungari lühikarvalist linnukoera - 4 aastane Lille  ja 5 aastane Nella. Jahikoerte koolitamisega alustasin kui tuli esimene vizsla Nella. Alguses käisin väga vähe jahikoolitustel, aga kui tuli teine vizsla Lille, hakkasime rohkem käima, sest Lille osutus väga heaks jahikoeraks. Lille saavutas noorte klassis 1 järgu lihtsalt. Järgmine aasta startisime avatud klassis ja ka seal tuli 1 järk kergelt. See aasta saime Lillega tehtud veetöö võitja klassis 18 punkti 20st ning  Nellaga avaklassis 20 punkti 20st. Ootame väga sügise jahi-ja võistlushooaega, milleks treenime kõvasti. Minu teine koer Nella saavutas eelmine aasta 5 korral 2 järgu. Oleme treeninud kõvasti ja loodan see aasta saada temale samuti 1 järgu.
Treenin oma koeri üldjuhul üksinda ja käin regulaarselt treenimas ka nii tuvide kui ka faasanitega. Samuti jagavad kohtunikud katsetel väärtuslikke nõuandeid. Tänu neile kõigile olen saanud oma koerad väga hästi töötama ja jagan hea meelega kõigi huvilistega oma teadmiseid, kuidas saada koerast aru ja kuidas saada koer hästi töötama.

Katri osales 12.07 Soomes Poris toimunud veelinnukatsel, Nella maksimumpunktidele tehtud sooritust saate vaadata siit:
www.facebook.com/e.ili38/videos/10223449377125290

Koolituspäev sisaldab:

Teooria:

 • linnukoera koolitamise ABC,
 • koolitamisel tehtavad tüüpvead,
 • mida tasuks kohe algusest peale koera õpetamisel vältida,
 • kuidas koera motiveerida nii, et ta kõiki veelinde aporteerima hakkaks.'

Veetöö praktika

 • Harjutused nii vees kui maa peal
 • Paugutest (kasutame stardipüstolit)
 • Harjutused põllulinnu tööga (juhul kui aega üle jääb)
Eestis hetkel kehtiv jahikoerte veetöö hindamise katsejuhend on leitav  siit:
Soome veetöö katsejuhend on leitav siit (soome keeles):

 

Koolitusele registreerumiseks, palun saatke oma sooviavaldus emailile info@estoniangundogs.ee. Koolitaja palus, et lisaksite kirjale järgneva info, mille alusel saab ta kõigi vajadustest lähtuva koolituskava kokku panna:

 • koera vanus,
 • koera tõug,
 • varasem kogemus jahikoolitusel - mida koer oskab/ ei oska,
 • juhul kui puudub varasem jahikoolituse kogemus, siis palun lisage ka see info ning täpsustavalt võiksite välja tuua mis eesmärgil koera koolitada soovite.
 • küsimused koolitajale.

 

Heade soovidega,
MTÜ Eesti Seisukoerte Liit

 

Sünnikuupäev:

juuli 20, 2020

Client:

Themeforest

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.