Eili Moldau

 
Olen jahimehe tütar ja jahikoerad on alati meie pereliikmete hulka kuulunud.Minu isa kasvatas vene hagijaid. Minu päris enda esimesed koerad olid kaks isast saksa lambakoera Stimmu ja Jõmmi, kellega koos läbisime nii  kuulekus- kui ka kaitsekoolituse.

Täna on meie peres kaks ungari lühikarvalist linnukoera:  2 aastane Mari ja kaasomandis olev  4 aastane Monti. Mõlemad koerad on pärit tugevast Ungari kennelist Skyrocket.

Koerte koolitamisest
Regulaarsed harrastustegevused koertega said mul alguse kaks aastat tagasi koerte näitustelt. Näitusekogemust on tänaseks kogunenud enam kui kuuekümnelt näituselt, üheksast erinevast riigist. Samas, jahikoerale ei piisa ainult välimusest, vajalik on ka tõuomaste instinktide arendamine. Kuna Eestis puudusid koolitajad, katsekohtunikud ja töökatsed, hakkas mulle järjest enam huvi pakkuma linnukoerte töö ning vee- ja põllulinnu jaht.

Viimased poolteist aastat olen tegelenud enesetäiendamisega ja seisukoerte tõuomaste instinktide arendamise ja treenimisega. 2019 kevadel läbisin jahikatse koolitaja ja kohtuniku baaskoolituse.

Esimesel aastal õnnestus minu kolmel koolitatavalt, koostöös töökate koeraomanikega, saada neli töökatse 1. järku Lätis ja üks 3. järk Soomes.

Kogemus jahis
Jahil käimise kogemus on mul juba maast madalast. Jahitunnistust oman 2019 aasta algusest.

Eesmärk
Eesti Seisukoerte Liidu asutamise üks peamisi eesmärke, oli taaselustada seisukoerte koolitus- ja katsetraditsioonid Eestis, kaasates jahimeeste kogemusi ning jahipraktika. Minu eesmärgiks, on anda oma panus, et Eestis oleks olemas jahikoerte arenguks vajalikud koolitajad ja katsekohtunikud.

Kommenteerimine on suletud.